Február 25-26-án az U18 és az U20-as korosztálynak rendeztek Budapesten fedettpályás országos bajnokságot, melyen az Atlétikai Club Bonyhád sportolói is képviseltették magukat. A bonyhádi Atlétikai Centrum két éve húzódó átépítése miatt elég mostoha körülmények között kellett készülniük a sportolóknak az idei versenyszezonra, ennek ellenére remekül helyt álltak az OB-n.

A junioroknál Varga Sarolta a 60 m előfutamában nagyszerű futással, egytized másodpercet javítva az addigi legjobbján, 8.21 mp-cel beverekedte magát az „A” döntőbe. A fináléban még rátett egy lapáttal, és újabb öt századot  lefaragva új egyéni rekordjából a 7. helyen ért célba: 8.16 mp. Eredményét növeli, hogy az utóbbi években bonyhádi sprinter nem jutott be fedettpályán döntőbe. Saci 200 m-en is rajthoz állt, ahol 28.58 mp-cel ért célba.

A junioroknál Lehr Dávid és Gellér Máté Huba 60 m-en előfutamukban egyéni csúccsal zárták a versenyt, 7.68 ill. 8.00 mp-cel. A másnapi 200 m-es futamokban is sikerült egyéni csúcsot futniuk az előnytelen egyes, kettes pálya ellenére: 24.48 ill. 25.80 mp. Mindkettőjük számára a tapasztalatszerzés volt a cél.

Az ifjúsági lány korosztályban 60 m-en Bíró Dána és Töttős Eszter képviselte az AC Bonyhádot. Dána az előfutamban egyéni csúcsot futott: 8.56 mp. Eszter az előfutamban 8.35-ös egyéni rekordot teljesítve bekerült a 60 m „B” döntőbe, ahol sikerült megelőznie még két futót és végül 8.37-tel a 6. helyen ért célba. Másnap 200 m-en álltak rajthoz, itt Dána közel egy másodpercet javított az egyéni legjobbján és futamgyőztesként ért célba egy bátor, jó futással: 28.05 mp. Eszter ezen a távon 28.78-as időeredménnyel zárt, szintén egyéni csúcsot elérve.

A fiúknál Kajtár Kristóf bemelegített a 400 m előtt egy 60 m-es futással, ahol egyéni csúcsot ért el: 7.71 mp. Két órával később fő versenyszámában, a 400 m síkfutásban jól beosztva erejét, taktikus futással lett futamgyőztes, ami összesítésben egy nagyszerű 7. helyet ért: 53.05 mp. Másnap 200 m-en is szépen helyt állt, tovább javítva egyéni legjobbját itt is futamgyőztesként érkezett a célba 23.97-tel, ami összesítésben a 11. helyre volt elegendő.

Rúdugrásban Panghy Márton kisebb betegséggel küzdve folytatta a bonyhádi rúdugrók sikeres szereplését, hiszen a múlt héten Böndör Márton szerzett felnőtt országos bajnoki címet a bonyhádi atlétikának. Panghy Marci – nem sokkal elmaradva egyéni legjobbjától – 400 cm-rel ezüstérmesként állhatott fel a dobogóra.

Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő edzőknek: Csábrák Jánosnak és Scheidler Gézának!