Augusztus 5-én a győri Olimpiai Sportparkban rendezték meg az U23-as korosztály számára a Négy Ország Válogatott Viadalát (Szlovénia azonban az utolsó pillanatban visszalépett). A megmérettetésre meghívást kapott az Atlétikai Club Bonyhád rúdugrója, Böndör Márton is, aki a versenyt megelőző napon lemondta a szereplést, betegség miatt.

A jó hír viszont, hogy a Magyar Atlétikai Szövetség ugyanezen a napon meghívta klubunk másik rúdugróját, Scheidler Dávidot, akinek a helyszínen segítője is akadt: a hajdan szintén a klubunkban induló rúdugró, Böndör (a névazonosság nem véletlen, Marci testvéréről van szó) Dániel személyében. Dávid végül 420 cm-es eredménnyel az 5. helyen zárt.

A forró nyári napon a magyar csapat a 460.5 ponttal győztes Lengyelország és a 415.5 pontos Csehország mögött 340 ponttal a harmadik helyen zárt.

Gratulálunk Dávid! Hajrá bonyhádi atlétika!