A pandémia kapcsán bevezetett szigorítások miatt közel másfél év kimaradt az atlétikaedzésekből a bonyhádi Széchenyi István általános iskolában. Idén szeptemberben azonban újból nagy lendülettel kezdte a munkát Schwarcz Katalin és Völgyi István, na meg a fiatalok. Sőt, azóta már több versenyen is szerepeltek, szép eredményeket elérve.

Szeptember 23-án Szekszárdon rendezték meg az egyéni pályabajnokságot, ahol az U12-es korosztállyal (2010-11-es születésűek) képviselték az Atlétikai Club Bonyhádot. Kati úgy fogalmazott: – Nagy meglepetés volt számunkra, hogy 7 érmet is tudtak szerezni a gyerekeink annak ellenére, hogy kezdőkként, néhány edzést követően álltak rajthoz. Ráadásul a többségük ebben a korosztályban fiatalabb (2011-es) volt, akiket együtt értékeltek a 2010-esekkel.

Eredmények:

Farkas Dominik (2010) 20 m-es sprint 1. hely, 12 perces futás 1. hely

Tusa Zétény (2011) 20 m-es sprint 2. hely, ötösugrás 2. hely

Szabó Zsombor (2011) rúdugrás távolságra 2. hely

Farkas Botond (2011) rúdugrás távolságra 3. hely

Morvai Gréta (2011) rúdugrás távolságra 3. hely

Október 9-én Kaposváron vettek részt az U12-es csapatversenyen, ahova elég tartalékosan tudtak menni betegség illetve családi események miatt. Itt az érvényes versenyzés volt a tét, hogy teljesítsék a versenyt. Kati elmondta, hogy nagyon nehéz az előírt 8 fős, minimum négy lányos csapatot összehozni.

20211025-2K

20211025-3K

Október 19-én pedig már a harmadik megmérettetésre utaztak, a Zamárdiban megrendezett mezei futóversenyre. Ide gyengébb csapatot tudtak vinni, mert előző héten volt a megyei mezei diákolimpia, ahol a cudar időben többen megfáztak és lebetegedtek. (Egyébként a diákolimpián remekül szerepeltek, 2 csapatuk is bejutott az országos döntőbe). A mezei futóversenyen egyéniben Dudás Lili (2011) harmadik lett, a csapatversenyben pedig kis különbséggel maradtak le a bonyhádiak a dobogóról, 4. helyen végezve.

Gratulálunk az eredményekhez atlétáknak és edzőiknek egyaránt! Hajrá bonyhádi atlétika!